2017 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 2017 Subingsubing Pompeii Nikolai M Mining Engineer 1st
2 May 2017 Galicia Carlo B Chemical Engineer 9th
2016 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 September 2016 Ajo Alfred Isaac R. Electrical Engineer 1st
2 August 2016 Geniston Anjaylove S Mining Engineer 3rd
3 January 2016 Perral Dexter John F Architect 4th
4 August 2016 Capin Val Godfre M Mining Engineer 4th
5 June 2016 Manzano Michael Luigi I. Architect 6th
6 November 2016 Marquez Jeremias Jr. Y. Civil Engineer 9th
2015 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 2015 Ratilla Reginald Mining Engineer 1st
2 November 2015 Canoy Armand Henzkel B Civil Engineer 1st
3 November 2015 Marte Jerry R Civil Engineer 4th
4 March 2015 Gargar Chris Ian C LET 10th
5 August 2015 Marte Khent Chito E Mining Engineer 10th
2014 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 September 2014 Salve Philip K Electronics Enginner 1st
2 September 2014 Salve Philip K Electronics Technician 1st
3 September 2014 Julio Lizalyn Joy A Electronics Technician 1st
4 September 2014 Santic Kenneze R Mining Engineer 3rd
5 September 2014 Elefane Ar – Jay G Mining Engineer 5th
6 September 2014 Decena Emmanuel C Electical Engineer 6th
7 January 2014 Gutib Marnie B Architect 7th
8 January 2014 Pastor Daniel Christopher E Architect 8th
9 March 2014 Montemor Bernadine M Mechanical Engineer 9th
2013 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 2013 Alamo Richard P Mining Engineer 1st
2 August 2013 Minguito Wilma J Mining Engineer 4th
3 August 2013 Gonzaga Reshne Jay B Mining Engineer 5th
4 September 2013 Pame Paul John M Mechanical Engineer 6th
5 September 2013 Nualla April Rose E LET 9th
2012 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 2012 Curit Junclar Electrical Engineer 2nd
2 January 2012 Mira Ruelan C Architect 7th
3 April 2012 Amistoso Anthony Electrical Engineer 7th
4 March 2012 Padello Gengen G LET 8th
5 April 2012 Añora Julito Jr. Electrical Engineer 8th
6 April 2012 Villacarlos Webbe Electrical Engineer 9th
7 April 2012 Noay Robie Christopher N Registered Master Electrician 9th
2011 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 2011 Oñate Genry O. Electrical Engineer 2nd
2 April 2011 Coronado Fritz Aldrin F. Electrical Engineer 3rd
3 September 2011 Cabahug Dyson C. Mechanical Engineer 3rd
4 April 2011 Sumalinog Raphael E. Electrical Engineer 4th
5 April 2011 Cleofe Jonathan M. Electrical Engineer 5th
6 March 2011 Desquitado Gerwin P. Mechanical Engineer 6th
7 September 2011 Nangkil Patrick Jay L. Master Electrician 7th
8 April 2011 Rivamonte Charlie A. Chemical Engineer 8th
9 April 2011 Arañez Ronnel T. Master Electrician 10th
2010 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 May 2010 Kimos Jan Rey M. Civil Engineer 1st
2 April 2010 Metante Devin T. Electronics Engineer 2nd
3 May 2010 De los Reyes Jay Y. Registered Electrical Engineer 3rd
4 August 2010 Broniola Jan Karol R. Mining Engineer 3rd
5 November 2010 Montealto Darling Angel G. Electronics and Communications Engineer 4th
6 May 2010 Villarino Jan Mikhail D. Registered Electrical Engineer 5th
7 June 2010 Bustamante Jhon Ronnel B. Registered Electrical Engineer 7th
8 September 2010 Marasigan Christian Nick A. Mechanical Engineer 8th
9 September 2010 Banzon Rannie L. Mechanical Engineer 10th
10 September 2010 Mula Mel Cary R. Electrical Engineer 10th
2009 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 2009 Fuentes Rizaldo B. Electronics Engineer 1st
2 May 2009 Exaltacion Juan Miguel B. Registered Electrical Engineer 2nd
3 August 2009 Serino Roy N. Master Plumber 3rd
4 October 2009 Tano Mark Cecil M. Registered Mechanical Engineer 4th
5 May 2009 Cedeño Cleo Vann L. Civil Engineer 5th
6 May 2009 Dizon Riegel C. Civil Engineer 6th
7 May 2009 Arañez Ronnel T. Registered Electrical Engineer 7th
8 June 2009 Anino Darell Dave C. Architect 8th
9 August 2009 Repunte Celesteo C. Master Plumber 8th
10 August 2009 Olivar Adonis M. Master Plumber 9th
2008 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 December 2008 Yagonia Virgilio A. Mining Engineer 1st
2 May 2008 Paragoso Russell Ian C. Registered Electrical Engineer 1st
3 December 2008 Generale Vicente D. Mining Engineer 2nd
4 May 2008 Bayon Roy Anthony T. Registered Electrical Engineer 2nd
5 April 2008 Reuyan Kenneth G. Registered Mechanical Engineer 4th
6 June 2008 Navaja Dalfon Silvio B. Nurse 4th
7 December 2008 Lariego Samuel L. Mining Engineer 4th
8 December 2008 Marte Rechito T Mining Engineer 5th
9 April 2008 Dela Cerna Genoroso T Mechanical Engineer 6th
10 December 2008 Dela Calzada Daniel D. Mining Engineer 6th
11 December 2008 Campos Francisco N. Mining Engineer 7th
12 December 2008 Bertuso Percival, Jr. C. Mining Engineer 8th
13 December 2008 Ramirez Cesar D. Mining Engineer 9th
14 December 2008 Marquez Rogelio D. Mining Engineer 10th
2007 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 2007 Chavez Jose Jonna T. Mechanical Engineer 1st
2 August 2007 Mahinay Marino G. Mining Engineer 5th
3 August 2007 Linugon Mario G. Mining Engineer 9th
4 November 2007 Niadas Giovanni Y. Chemical Engineer 9th
2006 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 2006 Sabellano Gonalou P. Chemical Engineer 4th
2 November 2006 Deguma Norbie T. Civil Engineer 4th
3 November 2006 Nangkil Patrick Jay L. Civil Engineer 4th
4 October 2006 Quiroga Jonathan A. Certified Public Accountant 5th
2005 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 November 2005 Tellidua Wyndell L. Civil Engineer 1st
2 August 2005 Fabio Christopher Vir D. Mining Engineer 3rd
3 May 2005 Yu Alfred W. Certified Public Accountant 4th
4 May 2005 Caracena Alan Russell C. Civil Engineer 6th
5 April 2005 Dahuya Robert C. Electronics and Communications Engineer 8th
6 November 2005 Sedon Randy G. Civil Engineer 8th
7 June 2005 Alcoba Lemuel M. Architect 9th
8 April 2005 Rosel Mark Anthony S. Electronic and Communications Engineer 10th
9 May 2005 Orque Meneses Y Civil Engineer 10th
10 May 2005 Barsolaso Gerry D. Civil Engineer 11th
11 April 2005 Fonte Antonio, Jr. S. Electrical Engineer 13th
12 November 2005 Villanueva Rodgie R. Civil Engineer 13th
13 November 2005 Delos Santos Vernon Rae A. Civil Engineer 18th
2004 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 November 2004 Cabatuan Melvin K. Electronics and Communications Engineer 2nd
2 November 2004 Sarip Jaluddin C. Civil Engineer 2nd
3 April 2004 Bague Barry A. Electrical Engineer 5th
4 June 2004 Legaspi Emerson Noel A. Architect 6th
5 November 2004 Sepe Virgilio II B. Electronics and Communications Engineer 8th
6 April 2004 Tajan Joel S. Electrical Engineer 14th
7 May 2004 Patrocinio Nehemias L. Electrical Engineer 15th
8 April 2004 Laurito Larry E. Electrical Engineer 19th
2003 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 2003 Zaragoza Arce C. Electrical Engineer 1st
2 August 2003 Pepino Alison O. Mining Engineer 1st
3 September 2003 Okan Christian P. Electrical Engineer 1st
4 May 2003 Navaja Gionmaar C. Civil Engineer 2nd
5 September 2003 Quirante Jonathan M. Master Plumber 3rd
6 April 2003 Galindo Felipe Jr. A. Electronics and Communications Engineer 5th
7 September 2003 Rondez Leah C. Master Plumber 8th
8 May 2003 Quirante Jonathan M. Civil Engineer 12th
9 May 2003 Bonifacio Mario M. Civil Engineer 15th
10 May 2003 Montehermoso Rochyl S. Civil Engineer 19th
2002 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 September 2002 Radaza Marvin A. Master Electrician 4th
2 August 2002 Tango-an Vic Arthur A. Mining Engineer 6th
3 May 2002 Jambongana Jhed Chan U. Civil Engineer 9th
4 August 2002 Jaromahum Antonio A. Mining Engineer 10th
5 May 2002 Dizon Dennis M. Civil Engiineer 17th
2001 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 2001 Gimenez Richard C. Mining Engineer 1st
2 August 2001 Benolirao Renato C. Mining Engineer 3rd
3 August 2001 Paglinawan Eutemio G. Mining Engineer 5th
4 October 2001 Dumandan Joe Rey N. Mechanical Engineer 5th
5 August 2001 Gatchalian Ryan C. Mining Engineer 6th
6 August 2001 Villanueva Arnulfo C. Mining Engineer 8th
7 April 2001 Chong Rachel M. Electronics and Communications Engineer 9th
8 August 2001 Ladroma Annabelle C. Mining Engineer 10th
9 November 2001 Reformina Rico T. Electronics and Communications Engineer 12th
10 April 2001 Roda Karrlou C. Electrical Engineer 13th
11 April 2001 Cesar Shaun C. Electronics and Communications Engineer 15th
12 April 2001 Sorronda Clifford D. Electrical Engineer 15th
2000 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 May 2000 Arañas Elirie S. Certified Public Accountant 1st
2 May 2000 Banal Angelito P. Electrical Engineer 5th
3 August 2000 Taborada Gardner C. Master Plumber 6th
4 August 2000 Cortez Ferdinand A. Mining Engineer 6th
5 August 2000 Valeroso Artemio E. Mining Engineer 8th
6 April 2000 Gommeren Franz C. Electronics and Communications Engnineer 14th
7 October 2000 Maco Le Wil E. Electrical Engineer 20th
1999 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1999 Rojas Romeo A. Registered Electrical Engineer 8th
2 November 1999 Cañeda Sergio S. Civil Engineer 10th
3 October 1999 Lumarda Alex G. Certified Public Accountant 11th
4 November 1999 Rivera Joel L. Civil Engineer 15th
5 April 1999 Brobo Sarly S. Electronics and Communications Engineer 16th
1998 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 November 1998 Sabellano Ruel E. Civil Engineer 7th
2 June 1998 Suerto Joel A. Architect 8th
1997 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 1997 Rojas Romeo A. Master Electrician 1st
2 February 1997 Taborada Gardner C. Geodetic Engineer 2nd
3 November 1997 Taboada Evan Jose Y. Civil Engineer 4th
4 January 1997 Banlasan Erne M. Architect 5th
5 April 1997 Banal Margarito, Jr. P. Mechanical Engineer 8th
6 January 1997 Limbaga Neil P. Architect 10th
1996 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 November 1996 Ababat Dionisio Jr. S. Electronics & Communication Engineer 1st
2 October 1996 Abunda Ernesto, Jr. B. Registered Electrical Engineer 3rd
3 May 1996 Yu Francisco Constantine C. Civil Engineer 4th
4 March 1996 Daan Michael Electronics and Communications Engineer 5th
5 November 1996 Castrojo Anthony A. Electronics and Communications Engineer 9th
6 May 1996 Domingo Ferdinand D. Civil Engineer 12th
7 April 1996 Medallo Novy A. Mechanical Engineer 20th
1995 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1995 Yu Francisco Constantine C. Geodetic Engineer 1st
2 April 1995 Gonzales Guido G. Electrical Engineer 1st
3 October 1995 Bacalso Rodrigo G. Professional Mechanical Engineer 2nd
4 November 1995 Mosqueda Alex Andrew P. Electronics and Communications Engineer 3rd
5 November 1995 Arante Alvin L. Civil Engineer 5th
6 October 1995 Cabatino Jesus M. Professional Electrical Engineer 6th
7 April 1995 Tormis George B Assistant Electrical Engineer 9th
8 April 1995 Lantoria Jerkyll S. Assistant Electrical Engineer 9th
9 November 1995 Angulo Blair B. Civil Engineer 13th
10 November 1995 Arazo Meriam J. Civil Engineer 14th
1994 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1994 Mantilac Carlo A. Mining Engineer 1st
2 July 1994 Lumayno Hector P. Architect 2nd
3 May 1994 Taborada Gardner C. Civil Engineer 3rd
4 April 1994 Guirnela Anthony Edwin P. Mechanical Engineer 4th
5 May 1994 Rosalena Edwin Civil Engineer 5th
6 April 1994 Okan Dennis P. Assistant Electrical Engineer 8th
7 February 1994 Gutierrez Galvin T. Geodetic Engineer 9th
8 May 1994 Basadre Roberto Civil Engineer 9th
9 November 1994 Kapuno Raul Raymond Jr A. Chemical Engineer 11th
10 May 1994 Paray Guillermo G. Certified Public Accountant 18th
11 November 1994 Banaynal Dexter C. Electronics and Communications Engineer 19th
1993 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1993 Bacus Reynaldo A. Associate Electrical Engineer 1st
2 April 1993 Junsay Ramon Jr. M. Professional Electrical Engineer 3rd
3 April 1993 Espaldon Alexis P. Associate Electrical Engineer 4th
4 August 1993 Villamora Ronald C. Mining Engineer 5th
5 October 1993 Baritugo Alessandro J. Assistant Electrical Engineer 6th
6 April 1993 Daclan Antonio B. Professional Electrical Engineer 7th
7 April 1993 Alforque Jose Whorley D. Mechanical Engineer 8th
8 July 1993 Angeles Manuel Architect 15th
1992 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1992 Cabarles Joesen S. Mining Engineer 1st
2 October 1992 Abella Dan L. Assistant Electrical Engineer 1st
3 April 1992 Mendez Leonardo, Jr. A. Professional Electrical Engineer 3rd
4 February 1992 Mansueto Elyn Gatab Geoditic Engineer 4th
5 October 1992 Ebarle Jocip L. Professional Electrical Engineer 4th
6 November 1992 Faller Melquiadito Electronics and Communications Engineer 6th
7 October 1992 Valles Rufino R. Professional Electrical Engineer 7th
8 August 1992 Masong Eleazar C. Mining Engineer 8th
9 August 1992 Lazaga Francisco, Jr. A. Mining Engineer 11th
10 August 1992 Abo-abo Conrado U. Mining Engineer 13th
11 August 1992 Tejida Jose B. Mining Engineer 16th
12 August 1992 Jumao-as Alfredo A. Mining Engineer 17th
13 August 1992 Calayag Elpidio N. Mining Engineer 19th
14 April 1992 Capul Christopher S. Professional Electrical Engineer 20th
15 August 1992 Son Joel Mining Engineer 20th
1991 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1991 Librado Rommel A. Professional Electrical Engineer 7th
2 August 1991 Jayag Rufil Y. Mining Engineer 8th
3 October 1991 Avendanio Eddie A. Assistant Electrical Engineer 8th
4 April 1991 Miñoza Renato L. Assistant Electrical Engineer 9th
5 October 1991 Ygay Manuel M. Professional Electrical Engineer 11th
6 October 1991 Gerzon Emeterio, Jr. D. Professional Electrical Engineer 13th
7 November 1991 Javellana Jerry Civil Engineer 15th
8 April 1991 Igdon Ramonito Professional Electrical Egnineer 17th
9 November 1991 Rosaceña Carlos Edwin C. Electronics and Communications Engineer 19th
1990 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 November 1990 Buot Theodore V. Electronics and Communications Engineer 2nd
2 October 1990 Araco Lloyd Mechanical Engineer 3rd
3 August 1990 Diaz Eric S. Mining Engineer 4th
4 October 1990 Lou Andrew E. Assistant Electrical Engineer 4th
5 October 1990 Jadulco Gildardo T. Professional Electrical Engineer 5th
6 October 1990 Alcorcon Ronnie S. Associate Electrical Engineer 5th
7 October 1990 Ceniza Alberto, Jr. S. Professional Electrical Engineer 6th
8 June 1990 Salutan Oscar G. Professional Electrical Engineer 7th
9 June 1990 Ramos Roquel A. Associate Electrical Engineer 7th
10 November 1990 Cajegas Lazaro III Electronics and Communications Engineer 7th
11 April 1990 Guirnela Ma. Carmela P. Electronics and Communications Engineer 8th
12 October 1990 Betoy Enrique U. Professional Electrical Engineer 12th
13 October 1990 Tan Melborn C. Assistant Electrical Engineer 13th
14 June 1990 Gelay Celedonio R. Professional Electrical Engineer 14th
15 October 1990 Santos Arnold E. Professional Electrical Engineer 14th
16 January 1990 Maderazo Ernesto, Jr. Architect 17th
17 October 1990 Villaruel Rogelio Mechanical Engineer 20th
1989 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1989 Bulawan Prudencio Jr. C. Mining Engineer 5th
2 October 1989 Cano Abundio Master Electrician 5th
3 April 1989 Cadiz Urbano Professional Electrical Engineer 6th
4 August 1989 Arana Florante C. Mining Engineer 9th
5 April 1989 Sotelo Orisanto C. Professional Electrical Engineer 11th
6 April 1989 Abejuela Lorimer T. Professional Electrical Engineer 11th
7 January 1989 Comiling Pedrito L. Architect 14th
8 November 1989 Din James Electronics and Communications Engineer 18th
1988 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1988 Mendez Leonardo, Jr. Associate Electrical Engineer 2nd
2 April 1988 Talaboc Conchito Professional Electrical Engineer 4th
3 October 1988 Yu Nicolas Ronald L. Electronics and Communications Engineer 4th
4 October 1988 Ti-in Antonio Jr. Professional Electrical Engineer 5th
5 April 1988 Teves Abelardo, Jr. W. Professional Electrical Engineer 7th
6 November 1988 Salas Franklin M. Civil Engineer 13th
7 January 1988 Migallos Maxcel Architect 14th
8 October 1988 Baring Teddy Professional Electrical Engineer 18th
9 April 1988 Cajita Anicolas Antonio Professional Electrical Engineer 19th
10 November 1988 Nadela Geraldine Lee C. Electronics and Communications Engineer 20th
1987 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1987 Serino Roy N. Professional Electrical Engineer 2nd
2 August 1987 Campo Delfin C. Mining Engineer 2nd
3 October 1987 Castro Carlos, Jr. P. Professional Mechanical Engineer 3rd
4 April 1987 Camaongay Cesar Maria V. Professional Electrical Engineer 4th
5 April 1987 Gran Franco A. Associate Electrical Engineer 5th
6 April 1987 Layoc Nelson Junior Mechanical Engineer 5th
7 August 1987 Graciosa Carlos S. Junior Geodetic Engineer 5th
8 August 1987 Pangilinan Alan P. Mining Engineer 6th
9 October 1987 Villegas Buddy Jose S. Assistant Electrical Engineer 6th
10 April 1987 Yamomo Abdiel G. Assistant Electrical Engineer 7th
11 November 1987 Amores Rogelio Civil Engineer 7th
12 April 1987 Chiu Edwin S. Professional Electrical Engineer 11th
13 April 1987 Tadulan Leonore L. Associate Electrical Engineer 11th
14 September 1987 Tarongoy Noel J. Electronics and Communications Engineer 11th
15 April 1987 Andres Segundo G. Professional Electrical Engineer 13th
16 April 1987 Alvarez Felicidario C. Professional Electrical Egnineer 17th
17 April 1987 Salarda Vivencio B. Associate Electrical Engineer 17th
18 April 1987 Opalla Rene M. Assistant Electrical Engineer 20th
19 October 1987 Lasco Quillano Mechanical Engineer 20th
1986 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1986 Josol Roseller Deodito Architect 2nd
2 October 1986 Hatulan Wilfredo B. Associate Electrical Engineer 2nd
3 October 1986 Pagarigan Edwin Associate Electrical Engineer 5th
4 August 1986 Matias Johnny R. Mining Engineer 9th
5 October 1986 Saren Alger Assistant Electrical Engineer 9th
6 April 1986 Manlawe Julieto Associate Electrical Engineer 11th
7 July 1986 Maraya Roger Architect 14th
8 July 1986 Co Carlito L. Architect 16th
9 July 1986 Oh Adam Architect 18th
10 April 1986 Perater Feliciano Jr. Associate Electrical Engineer 18th
11 October 1986 Alviar Marcelino Mechanical Engineer 18th
12 April 1986 Gerson Edwin Assistant Electrical Engineer 19th
13 October 1986 Lustre Oscar Professional Electrical Engineer 20th
1985 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 1985 Lustre Oscar Associate Electrical Engineer 5th
2 October 1985 Binghay Basilio Professional Electrical Engineer 8th
3 July 1985 Sogoc Jonathan D. Architect 9th
1984 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1984 Jimenez Florian Mining Engineer 1st
2 April 1984 Serino Roy N. Associate Electrical Engineer 1st
3 October 1984 Rosales Manuel Jr. A. Professional Electrical Engineer 1st
4 September 1984 Lou Andrew E. Electronics & Communication Engineer 1st
5 October 1984 Berame Lee T. Junior Mechanical Engineer 6th
6 April 1984 Pagaling Edgar V. Professional Electrical Engineer 7th
7 July 1984 Ravina Danilo V. Architect 7th
8 August 1984 Lagarnia Edgar C. Mining engineer 7th
9 October 1984 Laxina Ramses Assistant Electrical Engineer 9th
1983 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 1983 Amora Dominico A. Professional Electrical Engineer 2nd
2 April 1983 Buot Wilfredo O. Professional Electrical Engineer 3rd
3 August 1983 Caballero Gil I. Mining Engineer 3rd
4 April 1983 Junsay Ramon Jr. M. Associate Electrical Engineer 4th
5 October 1983 Abanil Felipe G. Professional Electrical Engineer 4th
6 February 1983 Lee Allan Mining engineer 7th
7 October 1983 Mendez Leonardo, Jr. A. Assistant Electrical Engineer 7th
8 August 1983 De Dios Roger Mining Engineer 8th
1982 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 May 1982 Aunzo Zosimo P. Chemical Engineer 1st
2 July 1982 Morales Dante S. Architecture 1st
3 May 1982 Yu Danilo B. Assistant Electrical Engineer 2nd
4 May 1982 Ebarle Jocip L. Assistant Electrical Engineer 4th
5 October 1982 Tiu Alan Y. Assistant Electrical Engineer 4th
6 May 1982 Kuan Alejandro S. Associate Electrical Engineer 7th
7 October 1982 Alqueza Melvin T. Professional Electrical Engineer 7th
8 November 1982 Cavada Reginaldo Civil Engineer 8th
9 July 1982 Gabas Antonio Hilario Jr Architect 10th
10 October 1982 Serino Roy N. Assistant Electrical Engineer 10th
1981 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1981 Bayan Godofredo Professional Electrical Engineer 5th
2 August 1981 Igot Romeo P. Mining Engineer 5th
3 August 1981 Alburo Ignacio B. Mining Engineer 6th
4 May 1981 Lee Roland O. Civil Engineer 7th
5 May 1981 Abellana Arsenio A. Professional Electrical Engineer 7th
1980 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 October 1980 Polito Rabindranath M. Professional Electrical Engineer 5th
2 May 1980 Lirio Alan M. Chemical Engineer 9th
3 October 1980 Lamayan Crispin D. Professional Electrical Enigneer 10th
1979 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 April 1979 Mendoza Anacleto C. Professional Electrical Engineer 1st
2 April 1979 Las Piñas Rosario M. Chemical Engineer 5th
3 September 1979 Rosales Manuel Jr. A. Assistant Electrical Engineer 5th
4 January 1979 Yap Mario T. Architect 6th
5 May 1979 Redoble Demosthenes T. Civil Engineer 8th
1978 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 March 1978 Uy Tit Bin S. Associate Electrical Engineer 1st
2 August 1978 Uy Tit Bin S. Professional Electrical Engineer 2nd
3 August 1978 Donggay Cerael C. Professional Electrical Engineer 3rd
4 September 1978 Castro Timoteo L. Mining Engineer 3rd
5 April 1978 Castro Carlos Jr. Professional Electrical Engineer 3rd
6 March 1978 Eroy Eduardo R. Professional Electrical Engineer 4th
7 August 1978 Alfafara Allan V. Professional Electrical Engineer 5th
8 September 1978 Echavez Pepito T. Mining Engineer 5th
9 October 1978 Coquilla Carmelita O. Chemical Engineer 5th
10 October 1978 Abarquez Sonia V. Chemical Engineer 5th
11 October 1978 Buyoc Tita B. Chemical Engineer 6th
12 August 1978 Escario Edwin T. Junior Mechanical Engineer 8th
13 March 1978 Loquias Carlos G. Mining Engineer 9th
14 March 1978 Wuthrich Steve C. Mining Engineer 10th
15 August 1978 Enriquez Nestor Assistant Electrical Engineer 10th
16 September 1978 Miñoza Dario R. Mining Engineer 10th
1977 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1977 Uy Tit Bin S. Assistant Electrical Engineer 2nd
2 August 1977 Saavedra Cosmenia Z. Mechanical Engineer 5th
3 March 1977 Saligan Estelito J. Mechanical Engineer 6th
4 July 1977 Abadiano Carol A. Architect 6th
5 July 1977 Gurrea Joselito C. Architect 7th
6 March 1977 Alburo Loreto S. Mining Engineer 8th
7 August 1977 Talaboc Conchito P. Assistant Electrical Engineer 8th
8 August 1977 Rodriguez Oscar Professional Electrical Engineer 8th
9 March 1977 Migriño Julius D. Assistant Electrical Engineer 10th
10 April 1977 Tiu Willy Chemical Engineer 10th
1976 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1976 Alunan Dionisio G. Assistant Electrical Engineer 1st
2 January 1976 Tagalo Joel S. Chemical Engineer 4th
3 February 1976 Cabalit Eliseo D. Professional Electrical Engineer 6th
4 August 1976 David Josefino Civil Engineer 10th
1975 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1975 Abejuela Lorimer T. Assistant Electrical Engineer 2nd
2 August 1975 Polito Rabindranath M. Assistant Electrical Engineer 2nd
3 July 1975 Lasco Honorato E. Civil Engineer 3rd
4 February 1975 Abellana Arsenio A. Assistant Electrical Engineer 5th
5 July 1975 Pales Dario C. Mining Engineer 7th
6 February 1975 Ocupe Sotero O. Assistant Electrical Engineer 8th
7 August 1975 Saldua Ciriaco, Jr. Professional Electrical Engineer 8th
8 July 1975 Reroma Demosthenes E. Mining Engineer 9th
9 July 1975 Alonso Rene Chemical Engineer 10th
10 August 1975 Dumangas Patricio B. Civil Engineer 10th
1974 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 January 1974 Bayutas Rogelio M. Mining Engineer 1st
2 February 1974 Sarcol William Junior Mechanical Engineer 1st
3 August 1974 Fajardo Felizardo C. Assistant Electrical Engineer 3rd
4 August 1974 Garcia Eriberto Associate Electrical Engineer 6th
5 January 1974 Pascua Lyda M. Chemical Engineer 7th
6 August 1974 Creus Lito Narciso E. Mechanical Engineer 7th
7 February 1974 Lao Henry Junior Mechanical Engineer 8th
8 August 1974 De Dios Edgar A. Assistant Mechanical Engineer 8th
9 August 1974 Bacon Allan P. Civil Engineer 8th
10 August 1974 Soledad Resequio M. Professional Electrical Engineer 8th
11 August 1974 Teves Mario F. Mechanical Engineer 9th
12 February 1974 Merced Ricardo O. Junior Mechanical Engineer 10th
13 August 1974 Echavez Alexander S. Civil Engineer 10th
14 August 1974 Carampatan Leopoldo L. Assistant Electrical Engineer 10th
15 August 1974 Marzan Sigfredo Assistant Electrical Engineer 10th
1973 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1973 Banaag Benedicto A. Professional Electrical Engineer 1st
2 December 1973 Mansueto Guadalupe Junior Geodetic Engineer 1st
3 February 1973 Nayon Abraham S. Civil Engineer 2nd
4 February 1973 Cabilan Pompeyo B. Professional Electrical Engineer 3rd
5 January 1973 Olandria Deogenes P. Chemical Engineer 4th
6 August 1973 Cal Prisco, Jr. P. Civil Engineer 4th
7 August 1973 Jingco Joel B. Junior Mechanical Engineer 4th
8 February 1973 Janog Armando M. Civil Engineer 5th
9 February 1973 Parado Augustine C. Assistant Electrical Engineer 5th
10 August 1973 Fernandez Virgilio S. Civil Engineer 6th
11 August 1973 Cabading Romeo P. Civil Engineer 7th
12 December 1973 Bautista Ambrosio Junior Geodetic Engineer 8th
13 August 1973 Sabalo Vitaliano Jr. T. Civil Engineer 9th
1972 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1972 Balili Luis V. Professional Electrical Engineer 1st
2 August 1972 Tan Wilson U. Air Con. & Refrigeration Engineer Specialist 1st
3 July 1972 Sepulveda Joesias D. Mining Engineer 2nd
4 August 1972 Yap Ramon R. Mechanical Engineer 3rd
5 August 1972 Cabreros Alvin C. Professional Electrical Engineer 3rd
6 August 1972 Mendoza Anacleto C. Assistant Electrical Engineer 3rd
7 August 1972 Dy Peter L. Civil Engineer 5th
8 August 1972 Cubos Anastacio Jr. D. Assistant Electrical Engineer 5th
9 August 1972 Bas Leopoldo Jr. Mechanical Engineer 5th
10 August 1972 Marapao Elmer D. Civil Engineer 6th
11 August 1972 Tambis Romulo Civil Engineer 6th
12 August 1972 Supremo Arturo H. Prof. Elect. Engr. 6th
13 August 1972 Barrera Antonio D. Professional Electrical Engineer 8th
14 August 1972 Guiang Prospero D. Civil Engineer 9th
1971 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1971 Rivera Victor, Jr. L. Mining Engineer 2nd
2 August 1971 Ortega Silvano T. Civil Engineer 3rd
3 August 1971 Sayson Rolando P. Associate Electrical Engineer 3rd
4 February 1971 Torralba Angel M. Civil Engineer 5th
5 August 1971 Catalya Benjamin Jr. C. Mechanical Engineer 7th
6 August 1971 Verame Raul Roland E. Civil Engineer 8th
7 August 1971 Zanoria Silvano C. Civil Engineer 8th
8 August 1971 Sandalo Molave Celso Jr A. Civil Engineer 9th
9 August 1971 Yap Godofredo E. Professional Electrical Engineer 9th
10 August 1971 Ortega Edgar M. Civil Engineer 10th
1970 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1970 Talaboc Carlito P. Civil Engineer 1st
2 February 1970 Sanchez Jude P. Professional Electrical Engineer 1st
3 February 1970 Ang Julieto B. Mechanical Engineer 2nd
4 July 1970 Ouano Ely Anthony R. Chemical Engineer 2nd
5 August 1970 Villanueva Jaime P. Assistant Electrical Engineer 2nd
6 February 1970 Moralde Fernando E. Civil Engineer 3rd
7 August 1970 Ong Nonito A. Professional Electrical Engineer 4th
8 August 1970 Flores German F. Professional Electrical Engineer 5th
9 February 1970 Demeterio Samuel C. Civil Engineer 5th
10 August 1970 Hamac Antonio L. Civil Engineer 6th
11 February 1970 Atay Eddie C. Civil Engineer 8th
12 August 1970 Salubre Adriano L. Civil Engineer 9th
13 August 1970 Banzon Panfilo V. Mining Engineer 9th
14 August 1970 Juson Henry G. Mechanical Engineer 9th
15 August 1970 Rubi Godofredo Professional Electrical Engineer 9th
16 July 1970 Tero Fil Berto M. Architect 10th
17 August 1970 Ortega Gilberto L. Mechanical Engineer 10th
18 August 1970 Cabrera Esteban Jr. V. Professional Electrical Enigneer 10th
19 August 1970 Comanda Ariston Jr. D. Assistant Electrical Engineer 10th
20 August 1970 Tapdasan Rosalina Civil Engineer 11th
1969 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1969 Rebaño Recaredo Master Plumber 1st
2 August 1969 Lanawan Jose Alejo, Jr. R. Professional Electrical Engineer 1st
3 August 1969 Tiu Romeo Modesto T. Junior Mechanical Engineer 1st
4 February 1969 Orlanes Geronimo V. Mechanical Engineer 2nd
5 August 1969 Besavilla Venancio, Jr. I. Civil Engineer 2nd
6 August 1969 Alfafara Achilles Q. Professional Electrical Engineer 2nd
7 August 1969 Mansueto Antonio A. Mechanical Engineer 2nd
8 February 1969 Borbon Bernabe M. Associate Electrical Engineer 3rd
9 August 1969 Roden Julito P. Assistant Electrical Engineer 3rd
10 January 1969 Momongan Prospero Mining Engineer 4th
11 February 1969 Labuca Rogelio C. Mechanical Engineer 5th
12 August 1969 Tan Perpetuo Socorro V. Assistant Electrical Engineer 5th
13 August 1969 Mortola Ernesto, Jr. A. Civil Engineer 9th
14 August 1969 Bacaron Desiderio Associate Electrical Engineer 9th
15 February 1969 Retana Rafael Jr. G. Civil Engineer 10th
16 February 1969 Tolibas Elpidio Jr. A. Mechanical Engineer 10th
17 July 1969 Brigoli Jose F. Chemical Engineer 10th
18 August 1969 Mabanag Remegio L. Associate Electrical Enigneer 10th
1968 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 January 1968 Salazar Doroteo Geodetic Engineer 1st
2 January 1968 Jabil Isidor B. Master Plumber 1st
3 February 1968 Balabis Rogelio A. Civil Engineer 1st
4 September 1968 Sirilan Reynaldo M. Geodetic Engineer 1st
5 July 1968 Barcenilla Mariano, Jr. Mining Engineer 2nd
6 August 1968 Acedillo Jesus B. Civil Engineer 2nd
7 August 1968 Amarillo Fernando B. Junior Mechanical Engineer 2nd
8 August 1968 Valenzona Marcialito M. Professional Electrical Engineer 2nd
9 September 1968 Balabis Rogelio A. Geodetic Engineer 2nd
10 February 1968 Laudiano Francisco C. Civil Engineer 3rd
11 July 1968 Ablang Teodoro, Jr. G. Mining Engineer 3rd
12 August 1968 Kintanar Rodulfo G. Civil Engineer 3rd
13 February 1968 Lawas Alicia T. Civil Engineer 4th
14 August 1968 Gaviola Nabor C. Civil Engineer 4th
15 August 1968 Nuñez Felix G. Professional Mechanical Engineer 4th
16 August 1968 Balucan Hermilo S. Civil Engineer 5th
17 August 1968 Guardiario Celerino A. Professional Mechanical Engineer 5th
18 August 1968 Quiros Gumercindo R. Junior Mechanical Engineer 5th
19 August 1968 Rodriguez Jose A. Civil Engineer 6th
20 August 1968 Wong David S. Professional Mechanical Engineer 8th
21 August 1968 Cabili Manuel O. Civil Engineer 8th
22 August 1968 Fuentes Rodolfo B. Junior Mechanical Engineer 9th
23 August 1968 Salamida Oscal A. Civil Engineer 12th
24 August 1968 Palileo Romeo S. Civil Engineer 14th
25 August 1968 Lim Lucrecio P. Civil Engineer 15th
1967 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1967 Jabil Isidor B. Civil Engineer 1st
2 August 1967 Alforque Rodolfo A. Junior Mechanical Engineer 2nd
3 August 1967 Ouano Virginia C. Civil Engineer 4th
4 August 1967 Ybañez Jackie R. Associate Electrical Engineer 4th
5 July 1967 Batongmalaque Louie L. Architect 5th
6 July 1967 Abellana Manuel Architect 6th
7 August 1967 Inot Francisco P. Professional Mechanical Engineer 6th
8 July 1967 Jagonio Rogelio Mining Engineer 7th
9 August 1967 Logon Victorino A. Professional Mechanical Engineer 7th
10 August 1967 Dulce Rufino L. Mechanical Plant Engineer 7th
11 August 1967 Cabreros Alvin C. Assistant Electrical Engineer 7th
12 August 1967 Sanchez Antonio G. Civil Engineer 9th
13 February 1967 Cemini Carlito B. Civil Engineer 9th
14 February 1967 Asilom Erlindo P. Civil Engineer 10th
15 August 1967 Reales Romeo C. Civil Engineer 10th
16 July 1967 Echavez Evelio G. Chemical Engineer 15th
1966 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1966 Ruiz Modesto Civil Engineer 2nd
2 August 1966 Lanawan Jose Associate Electrical Engineer 2nd
3 August 1966 Almagro Benjamin Civil Engineer 3rd
4 August 1966 Lapa Baltazar R. Civil Engineer 4th
5 August 1966 Sanchez Cesar M. Mechanical Plant Engineer 4th
6 February 1966 Mabalay Rolando Associate Electrical Engineer 5th
7 August 1966 Ano-os Bienvenido Professional Mechanical Engineer 5th
8 June 1966 Besavilla Venancio, Jr. I. Geodetic Engr. 7th
9 August 1966 Morales Marius P. Civil Engineer 8th
10 August 1966 Odejerte Antonio A. Civil Engineer 9th
11 August 1966 Hermoso Mauro Professional Electrical Engineer 9th
12 July 1966 Tajanlangit Warlito Mining Engineer 10th
13 August 1966 Madera Rafael B. Civil Engineer 10th
14 August 1966 Bollozos Edilberto T. Mechanical Plant Engineer 10th
15 August 1966 Aranjuez Carlito Junior Mechanical Engineer 10th
1965 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1965 Arong Maximo Professional Electrical Engineer 1st
2 August 1965 Estañero Romeo Civil Engineer 1st
3 August 1965 Mateo Arcadio Professional Electrical Engineer 1st
4 December 1965 Rocamora Crescencio Geodetic Engineer 1st
5 August 1965 Estoque Alfredo Civil Engineer 2nd
6 August 1965 Sanchez Jude Assistant Electrical Engineer 2nd
7 December 1965 Abadilla Rolando Geodetic Engineer 2nd
8 February 1965 Uy Pedrito P. Civil Engineer 3rd
9 December 1965 Zabate Dionisio Geodetic Engineer 3rd
10 August 1965 Ligason Romeo Civil Engineer 4th
11 July 1965 Ong Reynaldo Mining Engineer 5th
12 December 1965 Villamor Themistocles Geodetic Engineer 5th
13 February 1965 Llorente Virgilio, Jr. Civil Engineer 6th
14 August 1965 Lagapa Eutiquio, Jr. Civil Engineer 6th
15 February 1965 Adolfo Arturo Civil Engineer 7th
16 August 1965 Cal Primitivo C. Civil Engineer 7th
17 August 1965 Boo Ramon S. Assistant Electrical Engineer 7th
18 February 1965 Pabuaya Jimmy Civil Engineer 8th
19 August 1965 Hamoy Reinerio Civil Engineer 9th
20 August 1965 Supremo Arturo H. Assistant Electrical Engineer 9th
21 February 1965 Naparri Inocencio Civil Engineer 10th
22 February 1965 Edoloverio Antonio Civil Engineer 10th
23 August 1965 Gonzales Napoleon B. Assistant Electrical Engineer 10th
1964 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 June 1964 Sanchez Florentino Jr. Private Land Surveyor 1st
2 June 1964 Juntillo Espiritu Private Land Surveyor 2nd
3 February 1964 Gonzales Jovenal Associate Electrical Engineer 3rd
4 August 1964 Limbaga Fidelino M. Associate Electrical Engineer 3rd
5 February 1964 Alojado Henry Civil Engineer 4th
6 July 1964 Kintanar Rodulfo Mining Engineer 4th
7 August 1964 Ybañez Numeriano Civil Engineer 4th
8 February 1964 Putong Valentin Civil Engineer 5th
9 February 1964 Emphasis Billy E. Civil Engineer 6th
10 June 1964 Alesna Jose Private Land Surveyor 6th
11 August 1964 Viacrusis Jose Civil Engineer 6th
12 June 1964 Regalado Crisostomo Private Land Surveyor 7th
13 August 1964 Ramientos Capistrano, Jr. N. Civil Engineer 7th
14 August 1964 Lebita Manuel Civil Engineer 8th
15 August 1964 Felisilda Nilo A. Assistant Electrical Engineer 8th
16 August 1964 Luna Antonio Civil Engineer 9th
17 August 1964 Salang Emiliano Civil Engineer 9th
18 August 1964 Aninon Albini B. Junior Mechanical Engineer 9th
19 August 1964 Ong Nonito A. Assistant Electrical Engineer 10th
1963 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1963 Gonzaga Asisclo T. Assistant Electrical Engineer 1st
2 July 1963 Wan Belinda C. Chemical Engineer 2nd
3 August 1963 Roden Julito Junior Mechanical Engineer 2nd
4 February 1963 Echivarra Antonio Professional Mechanical Engineer 4th
5 July 1963 Pacaña Filomeno P. Chemical Engineer 4th
6 August 1963 Lanawan Jose Assistant Electrical Engineer 4th
7 June 1963 Mendoza Pedro Private Land Surveyor 7th
8 August 1963 Lagapa Guerrellito Civil Engineer 7th
9 August 1963 Masing Juanito C. Junior Mechanical Engineer 7th
10 July 1963 Dakay Manuel Architect 8th
11 August 1963 Manlegro Octavio Civil Engineer 9th
12 August 1963 Diaz Pedro Junior Mechanical Engineer 9th
1962 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1962 Caseñas Constantina Civil Engineer 1st
2 June 1962 Flores Deogracias Private Land Surveyor 3rd
3 August 1962 Markines Edmund Civil Engineer 6th
4 August 1962 Young James, Jr. Mechanical Plant Engineer 6th
5 August 1962 Simbajon Manuel Junior Mechanical Engineer 8th
6 June 1962 Aragones Jacobe Private Land Surveyor 8th
7 February 1962 Jayme Panfilo Private Land Surveyor 9th
8 February 1962 Garcia Eligio G. Professional Mechanical Engineer 9th
9 August 1962 Acedillo Jesus Private Land Surveyor 10th
1961 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1961 Galindo Florello Professional Mechanical Engineer 1st
2 February 1961 Ang Julito B. Mechanical Engineer 2nd
3 February 1961 Orquiola Perfecto Mechanical Plant Engineer 2nd
4 August 1961 Olan Alberto Civil Engineer 2nd
5 August 1961 Escarro Celestino V. Mechanical Plant Engineer 2nd
6 August 1961 Bacayo Modesto Professional Mechanical Engineer 3rd
7 August 1961 Kintanar Miguel Professional Electrical Engineer 4th
8 August 1961 Kiamco Roberto Junior Mechanical Engineer 4th
9 August 1961 Troyo Jose Assistant Electrical Engineer 6th
10 August 1961 Liston Domino Civil Engineer 7th
11 October 1961 Tan Liberato Certified Public Accountant 7th
12 August 1961 Morales Gonzalo, Jr. Professional Mechanical Engineer 8th
13 February 1961 Dacanay Manuel V. Professional Electrical Engineer 9th
14 August 1961 Conol Mario L. Junior Mechanical Engineer 10th
15 August 1961 Cedana Pedro Assistant Electrical Engineer 10th
16 August 1961 Obando Adriano Mechanical Plant Engineer 10th
1960 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 February 1960 Clavel Rufo Associate Electrical Engineer 1st
2 August 1960 Dakay Pelagio Civil Engineer 1st
3 August 1960 Antiporta Elpidio Mechanical Plant Engineer 1st
4 August 1960 Mansueto Antonio Master Plumber 3rd
5 February 1960 Colinco Simplicio Mechanical Plant Engineer 5th
6 August 1960 Nabua Nicomedes Junior Mechanical Engineer 5th
7 August 1960 Gidal Honorio Civil Engineer 5th
8 August 1960 Ceniza Alberto Sr. Professional Electrical Engineer 6th
9 August 1960 Lee Alfonso Sanitary Engineer 6th
10 August 1960 Despe Oscar Professional Electrical Engineer 7th
11 August 1960 Verano Eduardo Professional Electrical Engineer 7th
12 August 1960 Canoy Dionisio Mechanical Plant Engineer 7th
13 July 1960 Bañez Jose Architect 8th
14 August 1960 Aparri Bonifacio Mechanical Engineer 8th
15 February 1960 Marquez Paterno Mechanical Plant Engineer 9th
16 August 1960 Concepcion Cesar P. Assistant Electrical Engineer 9th
17 August 1960 Buot Felixberto Junior Mechanical Engineer 10th
18 August 1960 Abad Maximo Professional Mechanical Engineer 10th
1959 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1959 Tan Wilson Associate Electrical Engineer 1st
2 February 1959 Mansueto Antonio Professional Electrical Engineer 2nd
3 February 1959 Kintanar Miguel Associate Electrical Engineer 2nd
4 June 1959 Jabil Isidor Private Land Surveyor 2nd
5 February 1959 Defante Geraldo Master Electrician 2nd
6 August 1959 Cabahug Eduardo Professional Mechanical Engineer 2nd
7 August 1959 Calo Delia Civil Engineer 3rd
8 August 1959 Alfafara Archilles Q. Assistant Electrical Engineer 3rd
9 August 1959 Mabilog Antonio Mechanical Plant Engineer 4th
10 August 1959 Fuentes Tito S. Junior Mechanical Engineer 4th
11 August 1959 Largo Emiliano Assistant Electrical Engineer 4th
12 February 1959 Andres Guillermo Civil Engineer 5th
13 July 1959 Esmeña Victoriano Architect 5th
14 August 1959 Garcia Eriberto M. Mechanical Plant Engineer 5th
15 August 1959 Abelgas Eduardo Sanitary Engineer 6th
16 August 1959 Arong Maximo Assistant Electrical Engineer 6th
17 February 1959 Avila Esther S. Associate Electrical Engineer 7th
18 February 1959 Castro Fermin Associate Electrical Enigneer 10th
19 August 1959 Heyrana Pablo Professional Mechanical Engineer 10th
1958 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 January 1958 Mansueto Antonio Sanitary Engineer 1st
2 February 1958 Mantilla Ledoven Associate Electrical Engineer 1st
3 August 1958 Rebaño Ricaredo Mineral Land Surveyor 1st
4 August 1958 Balili Luis Professional Mechanical Engineer 1st
5 August 1958 Casing Sancho Professional Electrical Engineer 1st
6 February 1958 Salazar Doroteo Civil Engineer 2nd
7 February 1958 Ouano Sulpicio Mechanical Plant Engineer 4th
8 June 1958 Mansueto Antonio Cadastral Land Surveyor 4th
9 August 1958 Rivera Canuto Professional Mechanical Engineer 4th
10 August 1958 Tan Wilson U. Professional Mechanical Engineer 4th
11 August 1958 Conol Mario Assistant Electrical Engineer 5th
12 August 1958 Anciano Candido Professional Mechanical Engineer 5th
13 August 1958 Quiachon Marcelo Associate Electrical Engineer 5th
14 August 1958 Bono Emilio Sanitary Engineer 6th
1957 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 June 1957 Bunagan Benito Private Land Surveyor 1st
2 August 1957 Galindo Florello Assistant Electrical Engineer 2nd
3 July 1957 Salvador Federico Assistant Electrical Engineer 3rd
4 August 1957 Tabanera Demetrio, Jr. Civil Engineer 4th
5 August 1957 Dulangon Catalino Mechanical Plant Engineer 5th
6 August 1957 Sibala Eduardo, Jr. Junior Mechanical Engineer 6th
7 August 1957 Antig Francisco Mechanical Plant Engineer 6th
8 July 1957 Escalante Emilio Architect 7th
9 August 1957 Arendain Vicente Associate Electrical Engineer 7th
10 August 1957 Castillo Antero Associate Electrical Engineer 8th
11 August 1957 Mangubat Calvin Professional Mechanical Engineer 8th
12 August 1957 Baguio David Assistant Electrical Engineer 8th
13 August 1957 Sargadillos Eusebio Professional Mechanical Engineer 10th
1956 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 June 1956 Mansueto Antonio Mineral Land Surveyor 1st
2 August 1956 Cortes Zoilo Profesional Electrical Engineer 1st
3 August 1956 Galindo Florello Junior Mechanical Engineer 1st
4 August 1956 Rebano Recaredo Civil Engineer 1st
5 February 1956 Tabasuarez Cipriano Associate Electrical Engineer 4th
6 June 1956 Machacon Vicente Private Land Surveyor 4th
1955 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1955 Caseñas Elpidio Civil Engineer 1st
2 August 1955 Cortes Zoilo Professional Mechanical Engineer 1st
3 August 1955 Mantilla Ledoven Assistant Electrical Engineer 1st
4 July 1955 Diaz Plutarco Architect 6th
5 August 1955 Cabahug Eduardo Junior Mechanical Engineer 8th
6 July 1955 Bacolod Lupo Architect 9th
7 August 1955 Teves Alfonso Civil Engineer 9th
8 August 1955 Despe Oscar Junior Mechanical Engineer 9th
9 August 1955 Polancos Cristobal Junior Mechanical Engineer 10th
1954 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1954 Balili Luis V. Mechanical Plant Engineer 1st
2 August 1954 Lopez Arturo Professional Electrical Engineer 1st
3 August 1954 Simon Bienvenido Civil Engineer 7th
4 August 1954 Creus Teodosio Professional Mechanical Engineer 8th
1953 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1953 Mangubat Calvin Mechanical Plant Engineer 1st
2 February 1953 Cortes Zoilo Assistant Electrical Engineer 2nd
3 August 1953 Boo Optaciano Professional Electrical Engineer 2nd
1952 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 June 1952 Mansueto Antonio Private Land Surveyor 8th
1951 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 August 1951 Boo Optaciano Mechanical Plant Engineer 2nd
2 August 1951 Pintor  Filomeno Mechanical Plant Engineer 4th
3 August 1951 Almagro Celestino Civil Engineer 5th
4 February 1951 Castillo Ramon C. Mechanical Plant Engineer 7th
5 August 1951 Cortes Zoilo Junior Mechanical Engineer 8th
6 August 1951 Zosa Julio Civil Engineer 10th
1950 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1950 Alcoseba Agileo Civil Engineer 2nd
2 July 1950 Ceniza Bienvenido Civil Engineer 3rd
3 July 1950 Lim Juanito Civil Engineer 5th
1949 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1949 Boo Optaciano Assistant Electrical Engineer 5th
2 August 1949 Lopez Arturo Associate Electrical Engineer 5th
3 August 1949 Domingo Leonardo Associate Electrical Engineer 6th
4 July 1949 Mansueto Antonio Civil Engineer 9th
1948 LAST NAME FIRST NAME M.I. PROFESSION PLACE
1 July 1948 Mahinay Andres Civil Engineer 8th